اصول نگهداری گل ایکمیا چانتینی

تاریخ: 13:36 - 04 خرداد 1400

اصول نگهداری گل ایکمیا چانتینی

درباره اصول نگهداری گل ایکمیا چانتینی

گیاهان ایکیما چانتینی درحال حاضر از مناسب ترین گیاهان درون منازل هستند که در بازار موجودند . این گیاهان گلدار دارای شاخه های روشن درشتی می باشند و از تنوع بسیار بزیادی برخوردار هستند . این مخاوقات بینظیر خداوند دارای گل هایی به رنگ زرد، بنفش و .. نیز هستند و برای رشد به شرایطیاحتیاج دارند که در این قسمت از آی لیلیوم خواهیم گفت.

شرایط اصول نگهداری گل ایکمیا چانتینی

نور مناسب

این گیاهان احتیاج به نور غیر مستقیم آفتاب دارند و بعد از گذاشتن این گیاهان در مقابل نور مستقیم آفتاب خودداری نمائید.

آب به اندازه

این گیاه به داشتن به به اندازه اندکی احتیاج دارند و نباید آن را زیادتر از اندازه آبیاری نمود به دلیل اینکه این کار باعث پوسیدگی ریشه های گیاه خواهد شد و لازم به ذکر خواهد بود که این گیاه در زمان های گرم سال احتیاج به آبیاری بزیاد تری به نسبت فصول سرد سال خواهد داشت .

دمای مناسب

این گیاهان احتیاج به دمای زیاد تر از 12 درجه سانتی گراد دارند اما این توانایی را دارند تا دمای اندک تر از این راه برای مدت اندکی تحمل نمایند و در نتیجه اگر در جاهای سرد زندگی می ‎کنید، این گیاه گزینه خوبی برای شما در زمینه نگهداری نخواهد بود .

خاک مناسب

بهره بردن از خاک ترکیبی از مواد مغذی برای این گیاهان سفارش می گردد تا ریشه از وضعیت سلامت مناسبی برخوردار باشد.

کود مناسب

این گیاه بهشتی، مواد غنی خود را از مسیر کود جذب می کند اما احتیاج به کودهی بالایی ندارد و فقط کفایت می کند که در طول فصول بهار و تابستان این گیاه را از کود مناسب غنی نمائید .

تکثیر و  اصول نگهداری گل ایکمیا چانتینی

تکثیر و اصول نگهداری گل ایکمیا چانتینی بسیار ساده است و فقط کفایت می کند که یکی از ساقه های این گیاه را به سادگی و با بهره بردن از چاقوی بهداشتی جدا نموده و برای دوره زمانی مشخصی درون آب بگذارید تا ریشه های پیرتر ایجاد گردند و بعد از انجام این کار آن ها را به گلدان جدیدی انتقال دهید تا از رشد بهتری بهره مند شوند.

 اصول نگهداری گل ایکمیا چانتینی و تعویض گلدان و خاک

بعد از بالغ شدن گل ایکمیا چانتینی، این موضوع اجباری است که گلدان آن را تعویض نمائسد که انتخاب گلدان خوب مد نظر باید بر اساس وزن و قد گل ایکمیا چانتینی انجام شود. از گذاشتن گل ایکمیا چانتینی در گلدان های خیلی کوتاه و یا خیلی بلند خودداری نمائید که در غیر این وضعیت شرایط خوب برای رشد مناسب تر گیاه فراهم نخواهد گردید .

انواع متفاوت گیاه ایکیما چانتینی

دو شکل رایج گیاهان ایکیما چانتینی ، به نام گیاه گورخر و یا گیاه اورن می باشد که گل ایکمیا چانتینی گورخر دارای برگ هایی با نوار هایسیاه بلند است و گل ایکمیا چانتینی اورن دارای برگ هایی به رنگ سیلور و روشن است. دیگر انواع گل ایکمیا چانتینی دارای برگ هایی به رنگ های سبز روشن، قرمز، آبی و ... هستند .

بیشتر بخوانید : فروش گل آنلاین ، گل فروشی آنلاین ، خرید گل ، خرید آنلاین گل

تگ‌های مرتبط: خرید گل گل آنلاین فروش گل آنلاین اپلیکیشن خرید گل و گیاه گل گل فروشی