اصول صحیح پرورش و نگهداری رز رونده

تاریخ: 13:33 - 06 خرداد 1400

اصول صحیح پرورش و نگهداری رز رونده

آشنایی با گیاه رز رونده و روش های نگهداری از آن

این گل های زیبای رونده از جمله گیاهان دوست داشتنی و منحصر به فردی است که به رنگ سرخ می باشد. بیشترین اندازه قطر هر یک از این گیاهان حدود 13.5 سانتی متر هم می رسد و تا 120 گلبرگ خواهد داشت. بیشتر اشخاصی که به پرورش وگل و گیاه علاقه زیادی دارند، انواع متفاوتی از گل رز را در مقابل درب منزل و یا باغچه های خود پرورش می دهند.

ساقه های این گل های بالا رونده، رشد بالایی دارد که می توان با بهره بردن از داربست، ساقه ها را با آن ها بالا برد و در زینت کاری باغ و باغچه ها از این گیاهان بهشتی استفاده کرد.

همچنین این امکان وجود دارد که از این مدل رز، بر روی نرده هم استفاده کرد. در موقعیت هایی که فنس هایی با گل و گیاه زیبا احتیاج است، اصول صحیح پرورش و نگهداری رز رونده یکی از گزینه های مناسب به حساب خواهد آمد. در این بخش از آی لیلیوم، اصول صحیح پرورش و نگهداری رز رونده را به شما دوستان توضیح می دهیم.

اصول صحیح پرورش و نگهداری رز رونده

رز های بالارونده را میتوانیم در باغچه و گلدان ها هم پرورش دهیم. برای رشد رز رونده این امکان را دارید تا از نوع Meiviolin, یا Eden بهره ببرید، این مدل رز رونده به سرعت به گل دادن خواهد رسید. انتخاب موقعیت مناسب یکی دیگر از نکات پر اهمیت در پرورش این گیاه می باشد. زیرا باید فضای مناسب برای پرورش خود داشته باشد.

در زمینه اصول صحیح پرورش و نگهداری رز رونده، باید جایی آفتاب گیر انتخاب نمائید به دلیل اینکه این مدل گل رز برای ادامه رشد خود ، بصورت روزانه به حداقل8 ساعت تابش مستقیم آفتاب احتیاج دارد. در حالت فراهم گردیدن شرایط، رز بالا رونده از جهت ارتفاع به حد مناسبی می رسد.

به همین علت احتیاج به نرده و یا داربست خواهد بود اگر رز شما یک رز بلند می باشد، باید داربست را هم در ارتفاع زیاد و مناسب تهیه نمائید. البته باید به این مبحث هم توجه داشت که در هنگام رشد گل، نمی توان داربست را عوض کرد.

به دلیل اینکه شاخه و برگ های رز بالارو دچار آسیب خواهد شد .در نتیجه از همان شروع کار داربست خوبی تهیه کنید که احتیاجی به تغییر نباشد.

در زمینه اصول صحیح پرورش و نگهداری رز رونده باید از نژاد مرغوب و همسان با شرایط موقعیت جغرافیایی اطراف استفاده نمائید. این نمدل گیاه رشد بالایی دارد، در جا های خشک مناسب تر می باشد از رزهای صبور به گرمای بالا و آب اندک استفاده نمائید. برای کاشت هرچه بهتر گل رز یک سوراخ به اندازه دوبرابر ارتفاع رز بکنید.

فنس مورد نظر باید یک قدم از گل رز فاصله داشته باشد و نباید به شکل تقریبی در کنار آن حضور داشته باشد ، به دلیل اینکه گل برای رشد خود احتیاج به فضای کافی دارد.

بیشتر بخوانید : فروش گل آنلاین ، گل فروشی آنلاین ، خرید گل ، خرید آنلاین گل

تگ‌های مرتبط: خرید گل گل آنلاین فروش گل آنلاین اپلیکیشن خرید گل و گیاه گل گل فروشی