اصول صحیح نگهداری مارانتا لوکونورا

تاریخ: 10:39 - 10 خرداد 1400

اصول صحیح نگهداری مارانتا لوکونورا

آموزش نکات و اصول صحیح نگهداری مارانتا لوکونورا (گیاه نماز)

عقبه این گیاه زیبا به برزیل باز می گردد و به آن گیاه نمازی هم بیان می شود . گیاه مارانتا لوکونورا یکی از قشنگ ترین گیاهان خانگی به حساب می آید . این گل های بهشتی زیبا برای گلدان های چسبیده به دیوار بسیار مناسب می باشند .

تفاوتی نمی کند که در نگهداری از گیاه بسیار متخصص باشید یا جدیدا شروع کرده باشید ، در هر حال این گیاه انتخاب بسیار مناسبی است . در این قسمت از مقالات تخصصی آی لیلیوم در مورد اصول صحیح نگهداری مارانتا لوکونورا صحبت خواهیم کرد.

این هدیه خداوند یک گیاه تقریبا پهن با شکل گرد و برگ های سبز مایل به سیاه می باشد که زره ای سبز روشن و یا سفید روی آن مشاهده می گردد . نقش های زیبای روی برگ های این گیاه با رگه های سرخ مشاهده می شود که در قسمت پایین برگ هم موجود است.

دلیل اسم گذاری گیاه مدل حالت آن می باشد. گیاه مارانتا لوکونورا عادت دارد که موقعیت برگ هایش در آخر شب ها به طرف بالا باشد . برگ های گیاه مارانتا لوکونورا مثل دست اشخاص موقع نماز خواندن یا دعا کردن ، چسبیده بهم می شوند.

انواع گیاه مارانتا لوکونورا

به شکل کاملا تقریبی 50 الی 60 مدل متفاوت از گیاه مارانتا لوکونورا وجود دارد اما فراوان ترین آن ها با فاصله بسیار قابل رویت، گیاه سرخ مارانتا لوکونورا می باشد . در این بخش گونه های متفاوتی از این گیاه را به شما عزیزان معرفی خواهیم نمود.

  • مدل مارانتا لوکونورا یک نژاد کاملا کلاسیک از گیاه مارانتا لوکونورا است که به گیاه نماز سرخ رنگ هم معروف است.
  • گونه تیره رنگ گیاه مارانتا لوکونورا با برگ هایی با رگه های سیلور و آبی با لکه های زرد رنگ و سبز پررنگ مشاهده می شود.
  • مدل "کیم" هم دارای لکه های زرد رنگ است و بغیر از لکه های زرد رنگ ، برگ های آن طرح هایی خاص از رنگ های از سفید و کرم نیز دارند . برگ های مدل کیم قرمز روشن است و لکه ها و مارک های روی آن ها حتی زرد کاملا روشن است که بیشتر با کرم هم ادغام شده است.
  • مدل اریترونورا هم دارای برگ های سبز رو به تیره با الگوهای زرد است و رگه های روی آن به رنگ سرخ تیره هستند.

نحوه مراقبت از گیاه مارانتا لوکونورا

برای این که این امکان را داشته باشید یک گیاه مارانتا لوکونورا زیبا داشته باشید ، باید حتما به بحث آب و دمای آن ها توجه ویژه ای داشته باشید :

دما و آب مناسب گیاه مارانتا لوکونورا

برای مناسب ترین حالت رشد گیاه مارانتا لوکونورا، باید واقف باشید که این گیاهان بهشتی به خشکی هیچ تمایلی ندارند و باید دائما آنها را مرطوب حفظ کنید اما این اجازه ندهید که ریشه های گیاه مارانتا لوکونورا خیس باشند . موقعی که به آن ها آب می دهید، از مایعی با دمای منزل استفاده کنید و در ماه های سرد سال باید حجم آب دادن را اندک تر کنید.

  بیشتر بخوانید : فروش گل آنلاین ، گل فروشی آنلاین ، خرید گل ، خرید آنلاین گل

تگ‌های مرتبط: خرید گل گل آنلاین فروش گل آنلاین اپلیکیشن خرید گل و گیاه گل گل فروشی