نگهداری از گیاه شاه پسند

تاریخ: 14:01 - 14 خرداد 1400

نگهداری از گیاه شاه پسند

راهنمای جامع نگهداری از گیاه شاه پسند

این گیاه زیبای بهشتی، گیاهی با گل های درخشان در اکثر زمان های سال است و از جذابیت بسیار زیادی برای پروانه ها برخوردار می باشد . این گیاه شاه پسند که دارای 350 نژاد متفاوت است ، از محبوبیت بسیار زیادی در نظر تعدا زیادی از اشخاص برخوردار است . این گیاه شاه پسند دارای خاصیت پزشکی زیادی بوده و روغن آن در موارد پزشکی مورد بهره برداری قرار می‎ گیرد.

روش نگهداری و پرورش گیاهان شاه پسند

به همان شکلی که پیشتر بیان شد ، گیاهان شاه پسند دارای نژاد های متعددی از نظر مشخصه های رشد مثل سایز هستند . بعضی از مدل های این گیاه دارای سایزی حدود 23 سانتی متر و بعضی دیگر دارای اندازه ای حدود 200 سانتی متر می‎ باشد.

نور مناسب برای نگهداری از گیاه شاه پسند

این گیاه بهشتی احتیاج به نور کامل خورشید دارد . گیاهانی که نور مورد احتیاج خود را دریافت ننمایند ، نه تنها بزرگ نخواهند شد ، بلکه مستعد داشتن کپک های پودری و آفات و حشرات هم می باشند.

خاک مناسب برای نگهداری از گیاه شاه پسند

خاک مورد احتیاج برای نگهداری از گیاه شاه پسند دارای خاصیت وارد شدن اکسیژن است . خاک رس درشت منجر به خراب شدن ریشه های گیاه خواهد گردید ؛ درنتیجه اندازه ای کمپوست و خزه به محل نگهداری گیاه بیفزایید.

آب مناسب ببرای نگهداری از گیاه شاه پسند

این گیاه بهشتی احتیاج به آبیاری در حد نرمال دارد . این گیاهان تحمل نداشتن هیدروژن را برای مدت کوتاهی را خواهند داشت اما با این حال کم آبی زیاد عامل جذب میکروب های زیادی به گیاه شاه پسند خواهد گردید . این نکنه نباید فراموش شود که آبیاری زیاد از حد گیاه هم عامل آسیب رسیدن به ریشه های آن خواهد شد .

دما و رطوبت برای نگهداری از گیاه شاه پسند

این گیاه زیبا ، دمای زیاد و رطوبت هوا را به نحو مناسبی تحمل می‎ نماید اما با این حال این گیاه بهشتی تحمل دمای کم تر از 10 درجه سانتی گراد را نخواهد داشت.

کوددهی برای نگهداری از گیاه شاه پسند

این هدیه خداوند احتیاج به کوددهی در حجم بالا را ندارد و فقط کافیست آن ها را به شکل ماهانه از شروع سال تا فصل سرما به شکل ماهانه با کود دارای مواد آلی تغذیه نمائید.

تکثیر گیاه شاه پسند

تکثیر این گیاهان بهشتی با روش کاشت بذر و تکثیر ساقه انجام می پذیرد.در وضعیت تکثیر این گیاه شاه پسند همراه با بذر ، مورد نیاز می باشد که بذر را در مکانی داغ و مرطوب حفظ نمائید . به شکل معمول بعد از گذشت 3 هفته، جوانه ها از خاک نمایان خواهند شد.

آفات

این گیاهان رنگین زیبا در مقابل طیف گسترده ای از آفات ، آسیب پذیر می باشند . بعضی از آفات معمولی که گیاهان شاه پسند را مورد تهاجم قرار می‎ دهند عبارتند از :شته های سیاه ، کنه های آلوده ، حشرات متعدد، حشرات اردی و تریپس.

بهره بردن از حشره کش ها در مدل های مختلف به برطرف شدن نشانه های این آفات و مریضی ها در گیاه کمک خواهند نمود . برای پیشگیری از زخ دادن آفات در گیاهان شاه پسند ، از گذاشتن آن ها در سایه و تکثیر آن ها در خاک سفت و غیر قابل نفوذ خودداری نمائید.

بیشتر بخوانید : فروش گل آنلاین ، گل فروشی آنلاین ، خرید گل ، خرید آنلاین گل

تگ‌های مرتبط: خرید گل گل آنلاین فروش گل آنلاین اپلیکیشن خرید گل و گیاه گل گل فروشی