اصول نگهداری سدوم مورگانیانوم

تاریخ: 13:23 - 22 خرداد 1400

اصول نگهداری سدوم مورگانیانوم

درباره اصول نگهداری سدوم مورگانیانوم

نبات مورگانیانیوم ، یک گیاه با جذب بسیار بالاست که علاوه بر "دم الاغ" با اسم های دیگری از مثل گیاه دم اسب ، دم گوسفند و گیاه دم میمون هم از قدیم نام گذاری شده است .

این گیاه که شامل زیاد تر از 700 مدل متفاوت است ، بومی مکزیک بوده و یکی از گیاهان مجموعه گیاه های کراسیولاسیا است و از محبوبیت بسیار زیادی در بین علاقه مندان گیاهان خانگی برخوردار است . در این بخش از آی لیلیوم به ارائه توضیحات تکمیلی در حوزه پرورش و حفظ گیاهان مورگانیانوم یا دم الاغ خواهیم پرداخت.

این گیاه جالب توجه به چه شکلی است ؟

این نقاشی های خداوند بر خلاف دیگر گیاهان عضو خانواده موگانیانوم دارای قسمت تحتانی بسیار بلند و دراز و سختی است . در وضعیت به عمل آوردن نگهداری های مورد نیاز از این گیاه ، گیاه دم الاغ به صورت تقریبی 90 الی 121 سانتی متر بلند می شود . البته این نبات ها دارای انواع کوچک تری هم می باشند که طول برگ آن ها به محدوده تقریبی 4 سانتی متر و ساقه های آن ها به شکل تقریبی 45 سانتی متر می ‎رسد.

نور مناسب برای اصول نگهداری سدوم مورگانیانوم

گیاه دم الاغ احتیاج به نور بسیار بالا ، حداقل 6 ساعت در طول روز می باشد . تعداد زیادی از پرورش دهندگان این گیاه توصیه می ‎نمایند که آن را در مقابل نور خورشید بگذارید ، در وضعیتی که بعضی دیگر اعتقاد دارند که گذاشتن این گیاه در معرض نور کامل آفتاب عامل زرد شدن برگ های آن خواهد گردید.

دما در اصول نگهداری سدوم مورگانیانوم

به دلیل آن که که این گیاهان پرورش  یافته نقاط گرمسیری هستند ، این امکان را دارید تا در کلیه طول فصل تابستان از آن ها در بیرون از فضای خانه خود نگهداری نمائید اما با این حال پیش از سرد گردیدن هوا در فصل های سرد سال ، آن ها را به درون منزل خود بیاورید . دمای فضای حفظ گیاه دم الاغ در طول زمان های سرد سال باید میان 10 تا 15 درجه سانتی گراد تنظیم شود.

آبیاری مناسب برای اصول نگهداری سدوم مورگانیانوم

بر عکس دیگر گیاهان مجموعه گیاهان مورگانیانوم ، نباتات دم الاغ به دلیل داشتن برگ های سرحال و جذاب ، احتیاج آبیاری شدن در دفعات و حجم زیادی هستند ؛ در نتیجه برای اصول نگهداری سدوم مورگانیانوم این گیاهان را در طول فصل رشد مرتبا آبیاری نمائید . به شکل مجموع نخست اجازه دهید که میزان خاک گیاه خشک گردد و بعد از آن آن را آبیاری نمائید . گیاهان بالغ به شکل عادی احتیاج به آبیاری زیادتری در مقایسه با گیاهان نابالغ دارند.

در حالتی که این گیاه در میان فصل زمستان دارای بزرگ شدن کمتری به نسبت زمان رشد خود بود، آبیاری آن را کم کنید.

خاک مناسب برای اصول نگهداری سدوم مورگانیانوم

خاک خوب برای این گیاهان بهشتی، خاکی تشکیل شده از خاک گیاه کاکتوس ، خاک گیاهان عادی و اندکی پرلیت یا پومیس است . نفوذ پذیر بودن خاک هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

کوددهی در اصول نگهداری سدوم مورگانیانوم

این گیاهان زیبا به شکل معمول احتیاج به تغذیه شدن با کود در تعداد متعددی نیستند و فقط کافیست ماهی یک مرتبه در طول فصل بزرگ شدن آن ها را با کود مایع درصد پایین مخصوص گیاهان کاکتوس حمایت کنید و از کوددهی سدوم مورگانیانوم در طول فصل زمستان خودداری نمائید.

بیشتر بخوانید : فروش گل آنلاین ، گل فروشی آنلاین ، خرید گل ، خرید آنلاین گل

تگ‌های مرتبط: خرید گل گل آنلاین فروش گل آنلاین اپلیکیشن خرید گل و گیاه گل گل فروشی