پرورش گیاه بنجامین

تاریخ: 14:21 - 24 خرداد 1400

پرورش گیاه بنجامین

درباره پرورش گیاه بنجامین

نکات مهم پرورش گیاه بنجامین در خانه : برای افرادی که در حفظ نباتات آپارتمانی جدید الکار هستند، حفظ و پرورش گیاه بنجامین توصیه نمی گردد به دلیل اینکه گیاه خیلی مهمی است و به مراقبت های سختی احتیاج دارد.

پرورش گیاه بنجامین یکی از محبوب ترینفعالیت های خانگی است که در منازل، ادارات و در مجموع، فضاهای درونی پیدا می شود، آن ها بسیار حساس و در عین حال عظیم الجثه هستند و شاخ و برگ های سیاه براق درشتی دارند، هر چند روز یا هفته استرس زده می شوند، و برگ ها به به سادگی خواهد ریخت،شاخه های نازک دارد که به شکل زیبایی از یک تنه خاکستری روشن درامده است.

برخی زمان ها با فیکوس میکروکارپا جا به جا شناخته می شود، که در حقیقت کمتر افتاده و واضح تر است. گیاه بنجامین یکی از مناسب ترین گیاهان برای بهتر شدن وضعیت هوا در درون منزل است، آن یکی از گیاهانی می باشند که میزان ازبین بردن مواد مخرب مانند فرمالدهید، بنزن و تری کلرواتیلن از هوای درونی خراب را دارند.

چگونه می توان پرورش گیاه بنجامین را انجام داد ؟

گیاه بنجامین برای مناطق استوایی بومی شرق قاره کهن است، اما این امکان  را دارند تا با موفقیت به عنوان گیاه درون منزل در آب و هوای سرد تر و در موقعیت دمای درون منزل منظم رشد نمایند، این گیاه بهشتی در درون منزل و خارج برگ های سبز 14 سانتی متری دارد که بر روی شاخه های ریزش حضور دارند.

نور مناسب برای پرورش گیاه بنجامین:

گیاه بنجامین با وجود نور دائمی خورشید در صبح، به یک اتاق کامل نورانی احتیاج دارد. در منطقه استوایی اصلی آن، بیشتر در شرایط نیمه نورانی بزرگ می شود، اما در درون منزل به نور زیاد برای رشد احتیاج دارد، این گیاه علاقه خاصی به جابجایی نخواهد داشت و در وضعیت چنین اتفاقی، برگ هایش به حجم بسیار بالایی خواهد ریخت در نتیجه چنانچه در این قسمت از رازهای باغبانی در آی لیلیوم مطالعه می کنید اهمیت دارد که یک نقطه بسیار مناسب و روشن برای آن بیابید و آن را دائما در همان جا بگذارید.

خاک گیاه برای پرورش گیاه بنجامین:

هر مدل از خاک گلدان مناسب آبکشی گردیده به احتمال بسیار بالا برایش مناسب خواهد بود. برای پرورش گیاه بنجامین به خاکی احتیاج است که به خصوص شامل مواد مفید یا مواد تغذیه ای بالا باشد، در موقع جا به جا کردن گلدانش از یک خاک مناسب بر پایه خاک بهره ببرید که دارای پرلیت، شن و ورمیکولیت برای رشد مناسب تر است.

آب گیاه برای پرورش گیاه بنجامین:

در زمینه پرورش گیاه بنجامین این گیاه را به شکل دائمی مرطوب نگه دارید، اما اجازه ندهید تا زیادتر از اندازه در آب غوطه ور باشد و یا برگ هایش دچار افتادگی گردند و از خراب شدن ریشه ای رنج ببرد. در جاهای بومی خود، این هدیه های بهشتی به شکل عادی برگ های خود را در شروع فصول خشک ازدست می دهند که باعث خواهد شد آن ها به شدت حساس به تغییرات در رطوبت گردند، دقت نمائید که برنامه آبیاری تان دقیق و مناسب باشد.

بیشتر بخوانید : فروش گل آنلاین ، گل فروشی آنلاین ، خرید گل ، خرید آنلاین گل

تگ‌های مرتبط: خرید گل گل آنلاین فروش گل آنلاین اپلیکیشن خرید گل و گیاه گل گل فروشی